کد خبر : 2703
تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 خرداد 1395 - 20:23

هشتمین نشست شورای دوره چهارم و شهردار با مردم / شرح جلسه + عکس

هشتمین نشست شورای دوره چهارم و شهردار با مردم / شرح جلسه + عکس

به گزارش جناح آنلاین هشتیمن نشست شورای اسلامی دوره چهارم شهر جناح و شهردار با مردم سه شنبه شب (۱۱ خرداد ۹۵) در تالار اجتماعات و مراسمات حاج منصور عباسی برگزار شد. در این نشست آقایان دکتر درخشنده، مربوطی و مدنی از اعضای محترم شورا حضور داشته و آقایان عبداللهی و رضایی از غایبین جلسه

به گزارش جناح آنلاین هشتیمن نشست شورای اسلامی دوره چهارم شهر جناح و شهردار با مردم سه شنبه شب (۱۱ خرداد ۹۵) در تالار اجتماعات و مراسمات حاج منصور عباسی برگزار شد.

در این نشست آقایان دکتر درخشنده، مربوطی و مدنی از اعضای محترم شورا حضور داشته و آقایان عبداللهی و رضایی از غایبین جلسه بودند. همچنین آقای قادری شهردار شهر جناح نیز در این جلسه غایب بود.

پس از قرائت قرآن و عرض خوش آمد خدمت مردم شهر جناح، دکتر درخشنده سخنان خود را با اقدامات انجام شده شورا و شهرداری جناح در مدت زمان بین هفتمین نشست با مردم و نشست کنونی (به مدت حدود سه ماه) آغاز کرد. از جمله اقدامات انجام شده می توان به اختصاص یک گریدر به شهرداری جناح (به صورت ۵۰ درصد سازمان شهرداریها ۵۰ درصد شهرداری جناح)، آسفالت برخی از معابر شهر، تعویض و تجهیز وسایل بازی پارک های محلات، آغاز به کار مجدد شورای حل اختلاف و… اشاره کرد. همچنین از برگزارکنندگان جشنواره دانشجویی، همایش بزرگ خانواده، همایش کارآفرینی و نکوداشت کارآفرین نمونه حاج منصور عباسی، همایش بزرگداشت روز معلم تقدیر و تشکر نمود.

رئیس شورا در ادامه به مسائل زیر اشاره کرد:
۱- پیشنهاد اسامی برای کوچه ها و خیابان های شهر از طرف مردم
۲- پیشنهاد عنوانی که بهترین معرف شهر جناح باشد. همچون دیگر شهرها که نام شهر فرهنگ و ایمان، شهر شهیدان و… را همراه خود دارند
۳- در خصوص زمین و مالکیت آن بخصوص از ریش سفیدان جهت همکاری با شورا دعوت کرد
۴- از همشهریان خواست انتظار حل موضوع زمین هایی که با مشکلاتی همراه است و مالکیت آن قطعی نیست، انتظار سرعت در انجام آن نداشته باشند زیرا به بررسی های بیشتری وجود دارد. مسئولیت خرید زمین های مشکل دار با خریداران است، و شورا جوابگو نیست. شورا باید مدعی باشد نه جوابگو!

در ادامه آقای محمد پناه از فرهنگیان شهر جناح در خصوص قضیه زمین جوانان و مسائل مطرح شده در جلسه هفته گذشته برخی از اعضای شورا و شهردار با جمعی از جوانان را خلاصه وار مطرح نمود. (برای مطالعه بیشتر ” در جلسه شورا با جوانان چه گذشت؟” را بخوانید). همچنین در خصوص زمان بندی جیره بندی آب به خصوص با نزدیکی به ایام تابستان لازم است اداره آب نسبت به اعلام این زمان بندی جهت رفاه مردم شهر اقدام نماید.

ابتدا دکتر درخشنده به برخی از سوالات شفاهی مطرح شده پاسخ داد:

۱- در خصوص واگذاری زمین در جلسه پارک ترافیک بحث مفصلی انجام شد و مقدمات کار فراهم شده فقط قول قطعی از جانب ما [شورا] نمی توانیم بدهیم چون کاری نیست که دست شورا باشد و متصدی واگذاری زمین بنیاد مسکن است و جهت همکاری و راه افتادن کار شورا مداخله و همکاری می کند و همکاری بنیاد مسکن را میطلبد که زودتر به سرانجام برسد. البته بازدیدهایی از محل تعیین شده انجام شده، برداشت صورت گرفته و منتظریم نقشه کشی آن نیز انجام شود. همچنین قصد داشتیم سال گذشته بحث واگذاری را تمام کنیم که نرسیدیم، اما ان شاء الله امسال انجام شود.

۲- در مورد حضور اعضا در جلسات سوال کرده بودند، این انتقادیست که بنده نیز دارم و یکی از دلخوری ها و گلایه هایی که وجود دارد و سعی کرده ایم کمتر مطرح کنیم، دلخوری از عدم حضور کامل اعضا در جلسات است. در جلسات شورا به نوعی، در جلساتی که به صورت عمومی گرفته می شود با جوانان و شوراهای ادوار گرفته می شود نیز به همین صورت. کسی که عضو شورا است به اعتقاد من بایستی این دغدغه را داشته باشد و در این جلسات شرکت کند مگر اینکه عذر موجهی داشته باشد. با اینکه به اعضا سفارش اکید داشتم ولی مهندس عبدالهی گفتند در مسافرت هستند و جناب آقای رضایی اطلاعی ندارم حقیقتا و شاید در ادامه بیایند.
همچنین در خصوص میدانی برای دور زدن در خیابان اصلی، نامگذاری معابر بافت جدید شهر جناح مانند شهرک مروارید، کمبود آب و عدم تامین سهمیه آب شهر جناح و… توضیحاتی را ارائه داده شد.

آقای عقیل مدنی از اعضای محترم شورا نیز در پاسخ به برخی از سوالات گفت:

۱- در حال حاضر برای زمین های بین پارک ترافیک تا خیابان شهرداری تصمیم خاصی برای آن گرفته نشده است. اما قطعا کاربری آن در طرح تفصیلی شهر مشخص می شود. طرح تفصیلی شهر در دست تهیه است و تقریبا رو به اتمام است و چیزی که باقی مانده و شورا باید انجام دهد مشخص شدن فضاهای تجاری در سطح شهر است. طبق قانون فضاهایی که در دو طرف خیابان است و در حال حاضر مسکونی است به صورت شناور در این طرح قابل تبدیل به تجاری باشد. پیش بینی شده است در اطراف خیابان با رعایت قوانین و حق و حقوق شهرداری قابلیت تبدیل به تجاری داشته باشد. همچنین برای فضاهایی که قبلا تجاری بوده اند در طرح تفصیلی نیز تجاری بماند و برای تغییر کاربری نیاز به پرداخت هزینه ای به شهرداری نباشد. مسئولیت بررسی فضاهای تجاری موجود در شهر بر عهده مهندس صالح پالاش قرار دارد و لطفا همشهریان برای تسریع در تکمیل طرح با ایشان همکاری لازم را داشته باشند.

۲- در زمینه استفاده از آب های ذخیره شده پشت سدها که در حال حاضر چندان استفاده ای از آن نمیشود، به چند منظور می توان بهره برداری کرد: می توان از آب سد جهت مصارف کشاورزی و آبیاری نخیلات استفاده کرد اما بهتر است برای کشاورزی های یکساله استفاده کرد که اگر خشکسالی پیش آمد کشاورز متضرر نشود. در مورد استفاده در مخزن آب، چون بحث آب شرب مطرح است از طرف اداره آب و فاضلاب باید آزمایشات متعددی برای در اختیار قرار دادن آب سالم بهداشتی باید انجام شود و اگر لازم است باید تصفیه انجام بگیرد، و سپس در مخزن آب شهر استفاده شود. این پیشنهادی است که می توان به اداره آب و فاضلاب داد. البته نگرانی که ممکن است به وجود بیاید اگر ما خودمان را از آب لاور میستان بی نیاز بدانیم خودتان شاهد هستید به آن اندازه ای که مورد نیاز شهر جناح است در حال حاضر تامین نمی شود و اگر به سمت و سویی برویم که خود را بی نیاز بدانیم شاید در آینده همین میزان کنونی نیز تامین نشود، پس باید این را هم در نظر گرفت. کما اینکه به دلیل کمبود آب دو سال پیش تصمیم گرفته شد که آب چاه هرنگ را به شبکه داخلی تزریق کنند که عملا شورا مخالفت کرد و این اتفاق نیفتاد. اگر پیشنهاد استفاده آب سد از نظر بهداشتی مشکلی نداشته باشد و مسئله مطرح شده نیز در نظر گرفته شود، این پیشنهاد را می توان در نظر گرفت.

سپس آقای یوسف مربوطی عضو محترم شورای اسلامی شهر جناح نیز به سوالات مطرح شده پاسخ داد:
۱- پرسیدند سنگ اندازی شما در بلوار فاروق عباسی چه بوده است؟ متاسفانه در ایامی که بلوار ساخته می شد، صحبت هایی شد که بنده از فرماندار، معاونشان یا بخشدار خواستم که کار بلوار را تعطیل بکنند. نمی دانم به چه دلیل می خواستند تخریب بکنند اما آن چیزی که هست خدا را شاهد می گیرم و این کلام الله مجید است و نه چیز دیگری بنده هیچ سنگ اندازی در ساخت بلوار نکرده ام (قرآن بدست و با وضو). ان شاء الله هیچ شک و شبهه ای در دل هیچ کس نماند. بعضی ها عادت دارند شک و شبهه ایجاد کنند ولی این دور از انصاف است. (قرائت بخشی از آیه ی “يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنْ جاءَکُمْ فاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا أَنْ تُصيبُوا قَوْماً بِجَهالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلي‏ ما فَعَلْتُمْ نادِمينَ” ترجمه فارسی: ای کسانی که ایمان آورده اید ، اگر فاسقی برای شما خبری آورد بررسی و تحقیق کنید تا مبادا گروهی را به نادانی آسیب رسانید ، آن گاه از کرده خود پشیمان گردید). در آن جریان صحبت کردم با آقای فرماندار و با معاونشان و هم با آقای بخشدار هیچ کدام گفتند ما نگفتیم کار تعطیل شود و در این مورد صحبتی نکردیم.

۲- مورد دوم گفته اند که آقای رضایی گفتند من با توزیع زمین مخالفم و مربوطی نیز با من هم عقیده است، اصلا چنین چیزی نیست! اتفاقا چند روز پیش مفصل با آقای رضایی بحث کردم. موافق توزیع زمین هستم در جریان توزیع زمین ۳۰۰ واحد دور قبل نقش بسزایی داشتم و الان هر همکاری لازم باشد برای توزیع زمین حاضرم انجام بدهم و حق هر شهروندی می دانم که از یک قطعه زمین بهره مند شود. حالا اگر کسی میخواهد مسکن بسازد هم بسازد، ثبت نام کنند و هر تعهدی لازم است گرفته شود و خانه ساخته بشود.

۳- در خصوص اینکه پرسیدند هدف از ساز مخالف با شورا چیست؟ من هیچ ساز مخالفی نزدم و اگر موردی هست بفرمایید.

۴- در خصوص حمایت از آقای زمزم نژاد، بلاخره هر کسی سلیقه و طرز فکری دارد و بحث جناحی و باندی هم نبوده که مثلا چون آقای رضایی از کسی حمایت کرده من از آن حمایت می کنم. اتفاقا آقای رضایی از آقای دیوانی حمایت می کردند و بنده چون آقای زمزم نژاد را قبول داشتم هم فکرشان رو و هم به نظر خودم انسان سالم و صالحی بود از این بابت از روز اول با ایشان همکاری کردم و برایشان ستاد زدم. شاید مصالح من در این بود که از آقای دیوانی حمایت می کردم. من برای عقیده ام ارزش قائلم و از آقای زمزم نژاد حمایت کردم.

۵- در مورد “صبغه اصلاحطلبی پرسیده شده بود” که آقای مربوطی پاسخ دادند بنده عضو شورای اصلاحطلبان شهرستان هستم و در بسیاری از جلسات در استان نیز شرکت می کنم.

۶- [یکی از سوالات که چندان متعارف نبود] پرسیده شده بود “معاون اول دولت اصلاحات چه کسی بود؟” که آقای مربوطی پاسخ داد: نامشان در حال حاضر در خاطر ندارم اما می دانم فوت شده اند. البته آقای مدنی نام معاون اول دولت اصلاحات را “حسن حبیبی” عنوان کرد.

در ادامه محمدعقیل مدنی در خصوص “گله مردم از آقای دوزندگان هنگام اخذ مجوز ساخت و ساز” پاسخ داد: یک وقتی قوانین و مقررات شهرداری سخت گیرانه است و یک وقتی شخص. فکر میکنم اگر جایی قوانین و مقررات شهرداری به هر دلیلی سخت گیرانه است و احساس می شود این قوانین با روحیات و تقاضای ما همخوانی ندارد دلیل ندارد ما صرفا فکر کنیم این شخص از پیش خودش عمل میکند. اگر موردی مثال زده شود که تقاضای ما بنده بوده و نیروی فنی شهرداری اینگونه برخورد کرده.قبلا هم گفتیم اگر کسی قبلا ظلمی بهش شده و یا مشکلی پیش امده که خارج از عرف یا قانون شهرداری بوده قطعا شهرداری پاسخ مناسبی میدهد. بهتر از هرکسی جناب آقای قادری هم به قانون واقف است و هم انسانی است جایی که میبیند حق مردم است قویا دفاع میکند…

در ادامه دکتر درخشنده به برخی از سوالات مطرح شده پاسخ داد:
۱- در خصوص “واگذاری زمین ویلایی”، سری قبل واگذاری زمین ۱۶.۵ هکتاری اول قرار بود به صورت آپارتمانی طرح مسکن مهر انجام شود و جوانان عزیز موافقتی نداشتند و به صورت ویلایی اجرا شد. اصولا انسان تا مجبور نشود خود را محدود به ساختمانهای آپارتمانی نمیکند. هر چند با توسعه شهر در آینده به سمت آپارتمان سازی پیش خواهیم رفت اما وقتی مجبور شویم.

۲-  در مورد “طرح انبوه سازی که آقای رضایی مطرح کرده بودند”،فکر می کنم خیلی به بحث زمین بر نمیگردد. زمینی باید باشد که آنوقت بحث کنیم که تعدادی از جوانان تعاونی تشکیل دهند و به یک پیمانکار واگذار کنند که زمین هاشون بسازد. ایشون هم فکر کنم در آخر بحث ویلایی را مطرح کردند پس اول باید زمینی واگذار بشود که بعد این بحث ها را داشته باشیم. فکر کنم فعلا محلی از اعراب نداشته باشد در مورد بحثی که مطرح شده است.

۳- در پاسخ به “جناح با این جمعیت نرخ مجوز ساختمانی برابر شهرهای بزرگی همچون بندرعباس دارد”، یک مقدار هزینه ها شاید زیاد به نظر بیاید به خاطر اینکه تعرفه هایی که در شهرداری جناح منصفانه یا زیاد منصفانه بوده و خیلی کم بوده و به خاطر این بیشتر نمود عینی پیدا می کند و به نظر زیاد می آید. در بعضی موارد هم شاید واقعا مشکلاتی هم وجود داشته باشه چون امسال اولین سال است که تعرفه اخذ عوارض خدمات شهرداری و اخذ پروانه ساختمانی به صورت سامانه یکپارچه در آمده و یک سری ملاحظات منطقه ای کمتر دیده شده و لحاظ نشده و یک مقدار به شما حق می دهم. باز بررسی میکنیم و اگر مورد خاصی باشه سعی میکنیم اگر جا داشته باشد همکاری داشته باشیم. خیلی دست شورا و شهرداری نیست و به صورت کشوری مشخص شده است.

۴-  در خصوص “آسفالت شهرک مروارید”، در حال حاضر برنامه ای نداریم. اما در مجموع برای کل شهرک ها برنامه هایی در نظر داشتیم و داریم و اگر در آینده دستمان برسد و امکانات اجازه بدهد. فعلا قول نمی دهیم. با این بودجه تا پایان دوره و حتی دوره های دیگه نمی دانیم شرایط بودجه به صورت خواهد بود. در حد مقدورات سعی خواهیم کرد. به ترتیب اولویت، چند کوچه ای که در حال حاضر آسفالت می شود حتی از دوره آقای دستپاک (شهردار سابق) هم قرار بود آسفالت شود و قول هایی داده شده بود اما فرصت نشده بود.

۵- در خصوص “آیا با وجود وضعیت خیابان بیست دستگاه آسفالت چند کوچه توجیه دارد”، خیابان بیست دستگاه خراب است، خیابان بانک ملی که حتی عمومیت بیشتری هم داشته باشد خراب است، کمربندی از مسجد شیخان به سمت شرق هم خراب است ولی با اینکه بانک ملی عمومیت بیشتری دارد اما همانطور که عرض کردم نوبت بندی شده و عمدتا کوچه ها خاکی بوده و سالیان سال خاک می خوردند و این همه سال به صورت کامل خاکی بوده، خیابان بیست دستگاه لااقل خاکی نبوده هر چند قبول دارم چاله چوله زیاد دارد و نمی توان آن را آسفالت کرد، امیدوارم شرایطی مهیا شود که کل شهر آسفالت شود.

۶- در رابطه با “زمین های مابین ۱۶ هکتاری و ۵۵ هکتاری مجوز ساخت و ساز داده نمی شود با اینکه در زمان شورا و شهرداری وقت خریداری شده است”، فکر میکنم اشاره به قطعاتی است که در طرح شهری طرح تفصیلی  مشکل دارد، و قطعاتیست که پل ارتباطی بین ۱۶ هکتاری و ۵۵ هکتاری است و در خیابان قرار میگیرد و به صورت دو شهرک مجزا در نظر گرفته شده بود و قطعا برای آسایش خود عزیزان و کسانی که در آنجا ساکن خواهند شد ضروریست که این اقدام صورت بگیرد، ضمن اینکه حق مالکیت این عزیزان قانونی است یا باید رضایت گرفته شود و یا به جای دیگری که شرایط مشابهی داشته باشد جابه جا شود. این همکاری بنیاد مسکن می طلبد که این مسئله حل شود. خواهش میکنم این عزیزان مجدانه پیگیر باشند.
از دیگر مسائلی که دکتر درخشنده پاسخ داد “برای تسطیح و آسفالت کوچه های شمال شهر جناح سرعت عمل وجود ندارد”، “ساختمانی برای شهرداری جناح در خور شان شهر جناح”، “عدم ایجاد و همدلی در ایام انتخابات” و…

آقای مدنی ضمن توضیحاتی در خصوص آسفالت کوچه ها و معابر که از مهمترین سوالات مردم بود، اضافه کرد: برای اینکه امیدی به مردم بدهیم در سه ماه قبل از انتخابات در سفری به تهران و سازمان شهرداری ها، که بحث بود یک دستگاه گریدر بگیریم، بیشترین بحث برای جذب اعتبار برای آسفالت و قیر رایگان بود و قول هایی گرفتیم و معمولا قولها چند درصد عمل می شود، در سال جاری از این قیر رایگان استفاده کنیم و تقریبا اکثر کوچه ها و خیابان هایی که از نظر آسفالت مناسب نیست را آسفالت کنیم. برخی از کوچه ها هم باید شبکه لوله کشی آن ابتدا توسط اداره آب و فاضلاب تعویض شود.
در مورد آسفالت شهرک مروارید، ما تقاضای بزرگی نوشته ایم. ما  تقریبا برای۶۰۰ هزار متر مربع خاکی تقاضا کردیم، که شامل شهرک مروارید، ۵۵ هکتاری و ۱۶ هکتاری و معابر داخل شهر جناح می شود.

نائب رئیس شورا در جواب به درخواستی در خصوص “چاره اندیشی برای پهنای کم خیابان اصلی شهر و خطر تصادف” گفت: دقیقا خیابان اصلی در شهر تفصیلی مورد توجه قرار گرفته. چیزهایی که در طرح تفصیلی مشخص می شود: ۱- تراکم (در هر منطقه ارتفاع ساختمان چند طبقه باشد) ۲- کاربری ها (تجاری، مسکونی و…) ۳- عرض معابر و کوچه ها. اگر طرح تفصیلی تایید شد، عرض معبر خیابان اصلی از عرض فعلی به عرض ۲۰ متری با پیاده رو، اگر ۳ متر پیاده رو از دو طرف باشد می شود ۱۴ متر عرض خیابان. در حالت فعلی ۸ متر است یعنی ۶ متر عریض تر. در حال حاضر با توجه به کانالی که در دو طرف هست، شورا پیشنهاد داده تا برآوردی شود که از کانال ها استفاده کنیم برای عرض معبر. یعنی اگر دیوار کانال ها استحکام کافی داشته باشد و سقف باید دو مرتبه ساخته شود و اگر دیوارها محکم نباشد باید کانال جدیدی ساخته شود که البته هزینه بر است. ولی ضرورت دارد که این معبر عریض تر شود.

محمدعقیل مدنی در خصوص اینکه شهرداری چقدر بودجه دولتی جذب کرده است، گفت: اگر عدد آن را بخواهید باید به شهرداری مراجعه کنید، اما در کل حداقل سه تا چهار برابر سنوات گذشته بوده است. مثلا این دستگاه گریدری که از سازمان شهرداری ها گرفته شده و آقای قادری زحمتش را کشیده به چه شکلی بوده؟ بعضی ماشین آلات مثلا پارسال یک دستگاه ماشین زباله سهمیه شهرداری تهران بود، ولی به اتفاق نماینده وقت تهران رفتیم و علاوه بر یک دستگاه ماشین زباله، یک لودر هم اضافی گرفتیم. شرایط دستگاهی که سازمان شهرداری ها میدهد، بعضی دستگاه ها ۳۰ درصد ارزش دستگاه را از شهرداری میگیرد، بعضی دستگاهها ۵۰ درصد. مثلا لودری که ما گرفتیم ۹۹ میلیون تومان بابت لودر پول دادیم، ماشین زباله جدیدی که گرفتیم و هنوز به کار گرفته نشده ولی در شهرداری موجود است، حدود ۳۷ میلیون تومان دادیم، در صورتی که ماشین زباله حتما ۱۵۰ میلیون تومان می ارزد یعنی شاید ۳۰ درصد پول را حتی ندادیم، حدود ۲۰ درصد پول را دادیم. در مورد گریدر حدود ۱۴۰ میلیون تومان (با کرایه حمل و نقل) سهم شهرداری بوده و ۱۴۰ میلیون تومان سهم سازمان شهرداریها… برای این هم پول قرض کردیم که همت آقای عباسی بوده و اگر این پول را نداشتیم، قطعا نمی تونستیم این دستگاه رو بگیریم. فرض کنید یکی به ما پیشنهاد بدهد یک دستگاه ۵ میلیاردی حاضرم ۲.۵ میلیارد بفروشم، اما اگر۲.۵ میلیارد نداشته باشیم این از دست خواهد رفت هر چند پیشنهاد خوبی بوده است. شرایط سازمان شهرداری ها به این صورت است و مجانی دستگاه نمی دهد.

در مورد سوال “کمیسیون ماده ۱۰۰ که جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز است، آیا چنین کمیسیونی وجود دارد؟ و اگر دارد چرا اقدامی صورت نمی گیرد؟” که دکتر درخشنده پاسخ داد: وجود دارد اما متاسفانه فعال نیست. ما انتقادی از خودمان داریم که متاسفانه بنا به دلایلی فعال نیست.
همچنین دکتر درخشنده در خصوص “تحقق اهداف ائتلاف آبادگران” گفت: با رصدی که کرده بودم، اگر نگویم ۹۰ درصد، ۷۰ تا ۸۰ درصد تحقق پیدا کرده اگر منصفانه نگاه کنیم. می توانید مراجعه کنید به اهدافی که نوشته شده.

در یکی از انتقادات به صورت کتبی گفته شده بود “لطفا در خصوص توزیع زمین پارتی بازی نکنید”. رئیس شورا در این باره بیان کرد: نه از این جهت که خودم عضو شورا بودم، انصافا سال ۸۹ موقع تقسیم زمین وسواس خاصی در این مورد داشتیم و نمی گم نقش زیادی داشتم اما مستقیم درگیر بودم، احمد خطیب زاده دبیر شورا حضور داشتند و نقش پررنگی داشتند. وسواس خاصی داشتیم و عزیزانی گلایه می کنند زمین به غریبه دادید، اما کسانی که مدت مشخصی مثلا ۵ سال در شهری ساکن باشند، زمین به آن ها تعلق می گیرد و حتی اگر شورای شهر و مسئولین محلی هم اینکار رو نکنند، خود بنیاد مسکن در اختیارشان قرار میگرد و به عنوان تخلف می تواند به بنیاد مسکن مراجعه کنند. متصدی واگذاری زمین بنیاد مسکن است… یکی سربازی نرفته بود ما نام نویسی نکردیم، اما این دوره از همین افراد نام نویسی کردیم گفتیم بگذاریم آنجا با این مشکل مواجه بشوند. ما مشکلی نداریم، اما بنیاد مسکن لحاظ خواهد کرد. مواردی بود که لحاظ نشده بود و فرد کارت پایان خدمت نداشته و زمین گرفته است. بعضی ها دانشجو بودند و با گواهی دانشگاه به آنها زمین می دادند که البته کار درستی است چون از سربازی فرار نکرده و محصل است و اگر زمین بدهند جای دوری نمی رود و باعث تشویق هم می شود. اگر کسی سربازی نرفته من حکم نمی دهم باید زمین به آن تعلق بگیرد یا نه ولی با مشکل مواجه می شود معمولا.

سوالی پرسیده شده بود “طرح آقای رضایی [انبوه سازی] چی شد، چرا شما (مدنی و درخشنده) با آقای رضایی مشکل دارید؟” و دکتر درخشنده در جواب عنوان کرد: من با آقای رضایی چه مشکلی دارم؟ آقای مدنی هم می توانند بگویند چه مشکلی دارند. برادر عزیزی هستند همشهری هستند مشکلی با هم نداریم، ولی سر مسائل شهری قطعا یکسری بحث هایی پیش می آید، طرح ایشون هم خودشون نیستند اگر جلسات دیگری بود خودشان توضیح بدهند. اما آن چیزی که به فکر من می رسد، طرح ایشون در این مقطع عرض می کنم، محلی از اعراب ندارد. بایستی زمینی باشد، زمینی تقسیم شود و جوان زمین داشته باشد، تا بخواهد با ایشان و ایشان با جوان همکاری کند، می خواهد طرح انبوه سازی باشد، آپارتمان سازی باشد یا ویلایی و خودشان هم آخر سر ویلایی گفتند فکر کنم چون جوانان درخواست ویلایی داشتند. زمین به جوان داده شد، می تونند، نیازی نیست شورا باشند، رئیس شورا باشند، چیز خاصی نیاز نیست، تعاونی مسکن در بستک اجرا شد جاهای دیگر اجرا شد هیچ جا متقاضی نداشت، می تونند اقدام کنند به عنوان تعاونی مسکن یا به عنوان پیمانکار باشد. این مرحله بعد است الان فکر نمی کنم موافقت یا مخالفتی در کار باشد. یا شاید من متوجه نمی شوم.

گفته اند ” به آقای مدنی تذکر بدهید در کارهای خیر سنگ اندازی نکنند”، دکتر درخشنده گفت: چشم! اگر خدای نکرده همچنین چیزی باشد به ایشون تذکر می دهم و همین جا اعلام می کنیم. اما آن چیزی که من دیدم و شاهد بودم جز خیر و حرف خیر زدن از ایشون ندیدم. اما اگر جایی ببینم حتما به ایشان اعتراض می کنم. ولی جز خیرخواهی ندیدم، ببینم چشم.

محمدعقیل مدنی نایب رئیس شورا در خصوص “چرایی عدم توزیع کافی زمین” شرح داد: برای انتخاب زمین یکی از شرایط باید معارض و معترض برای زمین وجود نداشته باشد. معارض به صرف اینکه یک اعتراض قرار دهد، با مشکل روبرو می شویم. به عنوان مثال شهرداری تصمیم گرفت پارک بانوان را جنوب ورزشگاه بهزیستی (کنار دره ی کم) احداث کند. آنقدر نخاله برداری شد ولی با یک اعتراض به منابع طبیعی مجبور شدیم منتقل کنیم. در اون موقع هم اعتراضاتی شد و به دادگاه رفت و رفع و رجوع شد. حتی الان هم اعتراضی بشود به مشکل می خوریم. توزیع زمین یک امر مشکلی هست. یعنی صرف نظر از اینکه بنیاد مسکن چقدر توان برای توزیع زمین دارد، بحث معارض و اعتراضات هم مطرح است.
عقیل مدنی در مورد آب شهرک مروارید اضافه کرد: اگر هفته ای یا دوهفته ای یکبار آب میرسد، وضعیت ناجور است و باید به آقای خویشکار تذکری بدهیم چون آب مستقیم با بهداشت مردم سر و کار دارد.

نائب رئیس شورا در ارتباط با هزینه های شهرداری بیان کرد: شهرداری جناح برای جمع آوری زباله، نگهداری از فضای سبز و حقوق پرسنل و کارهایی که هزینه جاری به حساب می آید، حدودا ماهی ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان هزینه دارد [در جای دیگری از صحبت های ایشان هزینه یک ماه شرکت پیمانکاری جمع آوری زباله برای شهرداری حدود ۲۳ میلیون تومان عنوان شد].

همچنین در این جلسه میزان درآمد شهرداری از مجوز های ساخت و ساز در سال ۴۰ میلیون تومان اعلام شد. ابعاد زمین هایی که در این نوبت واگذار خواهد شد با عرض ۱۴ متر و طول ۲۲ تا ۲۴ متر خواهد بود و نرخ آن در حال حاضر مشخص نیست اما درآمد آن صرف خیابان کشی و پیاده رو و روشنایی خواهد شد.

در پایان امیدواریم این گزارش مورد قبول واقع شود، هر چند به علت طولانی بودن مطلب امکان اشتباه و از قلم افتادن مواردی وجود دارد، اما حداکثر کوشش برای رعایت امانت در انتقال مطالب به کار گرفته شده است.

برچسب ها :

ناموجود